Sign in / Join
cilt-maskesi-tarifleri

Sağlıklı bir cilt için yüz maskesi tarifleri

SAĞLIKLI CILT Içersinde  YUMURTA Surat Maskesi TARIFI

Pahalı tedaviler cüzdanınızı çok çok yoruyorsa sıhhatli bir cilt içersinde tabii yumurta maskesi önerisini tecrübe edinebilirsiniz.Evde uygulanan surat maskeleri cildinizin sağlığını çoğaltmak içersinde en iyi yoldur.Hem ekonamik hatta faydalı olan surat maskeleri ile henüz sıhhatli bir cilt elde edebilirsiniz.Mutafta tespit edilen besin maddeleri hatıranda tesir göstermiştir.Bu seçeneklerden biride yumurtadır.Yumurta cilt tonunun doksunu ilerletmek ve ince çizgileri ve kırışıklıkları yok etmek içersinde harika bir seçenektir.Sağlıklı cilt içersinde ev yapımı yumurta maskelerine göz atalım.

1-Yumurta beyazı maskesi : Ilk olarak yüzünüzü iyice temizleyin.Bir yumurta alın ve beyazını ayırın.Pamuk yardımı ile yumurta akını direk yüzünüze uygulayın.
15 dakika kurumasını bekleyin.Sadece su ile yüzünüzü durulayın.Bu surat maskesi kan dolaşımını hızlandırmaktadır bu arada cildi sıkılaştırmaya yardım eder.

2-Kuru ciltler içersinde yumurta sarısı maskesi : Yumurtanın sarısını ve iyice karıştırın.Bu maskeyi temizlenmiş olan yüzünüze uygulayın.
ayırın.İçine 1 çay kaşığı bal ekleyin 10-15 dakika kadar bekletin.Sadece su ile yüzünüzü durulayın.Bu maske kuru olan ciltlere nem sağlar.

3-Yağlı ciltler ve akneler içersinde yumurta akı maskesi : Yumurtanın akını ayırın.Ağartma toprağı ile iyice karıştırın.Yüzünüze uygulayın.10-15 dakika kuruması içersinde bekletin.Daha ardından yüzünüzü iyice yıkayın.Bu surat maskesi çok yağ salgılanmasını önler.Aynı vakitte ihtiyar ciltlerin en büyk problemlerinden olan akneleri de giderir.

4-Tüm cilt çeşitleri içersinde süt ,havuç ve yumurta akı maskesi : Yumurtanın akını ayırın.Havucu ince şekilde rendeleyin.Yumurta akının içerisine ek edin sütü de ek edin.İyice karıştırın.Temiz olan cildiniz üstüne uygulayıp 15-20 dakika bekletin.Bu surat maskesi bütün cilt çeşitleri içersinde uygundur.

5-Parlayan ciltler ve ihtiyar ciltler içersinde yumurta akı un ve limon maskesi : Yumurta beyazı ile unu iyice karıştırın.Daha ardından bir kaş damla limon ekleyin.Maskeyi yüzünüze denk olarak uygulayın ve 20 dakika bekletin.Sadece su ile yüzünüzü durulayın.

6-İnce çizgiler ve kırışıklıklar içersinde yumurta akı maskesi : Temiz olan yüzünüze yumurtanın akını sürün.Tamamen kurumasını bekleyin.Daha ardından su ile iyice durulayın.Yüzünüzü silin göz kremi yada jeli kullanın.Düzenli kullandığınızda bu maske ince çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasını sağlar.
Yumurta yanlızca bedenimiz içersinde değil cilt içersinde mucizevi neticeler verir.Ev yapımı yumurta surat maskelerini kesinlikle tecrübe edinin.Kusursuz ve sıhhatli bir cilt elde edeceksiniz.

Leave a reply