Sign in / Join
yaslandıran icecekler - İnsanı yaşlandıran içicekler

İnsanı yaşlandıran içicekler

Gazlı içeceklerin hücreleri yaşlandırdığı araştırmalarla kanıtlandı.
Harvard Üniversitesi’nde uygulanan incelemeye göre gün içerisinde 2 şişeden çok gazlı meşrubat tüketen kız çocukları henüz erken adet oluyor.
Yoğun şeker ihtiva eden gazlı içecekler, vücuttaki hücreleri 4.6 sene yaşlandırıyor, kanser tehlikesini artırıyor ve dişleri çürütüyor.
Gazlı içeceklerin zararları ile ilgili bugüne kadar uygulanan incelemeleri içine alan ve İngiliz Daily E-posta gazetesi doğrulusunda uygulanan bir derleme, gazlı içeceklerin sanılandan çok zararı olduğunu meydana koydu.

Gazlı meşrubat sorunsalı Ne yaparsam yapım şu gazlı içecekler kurtulamıyorum:( Su adına dahi meyveli soda içiyorum.
Biliyorum zararı dokunabilecek fakat ne yap… -Marry
Gelin, siz de sohbete katılın »
Gazlı içecekler erken yaşlanmaya sebep oluyor
Daha evvel California Üniversitesi incelemecileri doğrulusunda uygulanan bir incelemeye göre de gazlı içecekler, vücuttaki hücreleri 4.6 yaş yaşlandırıyor.
İçerisinde kesif şeker tespit edilen bu tip içecekler, başka şekerli gıdalara olan arzuyu tetikliyor.
Gazlı içeceklerin kanser hastalığıyla teması de yer alıyor.
Laval Üniversitesi’nin incelemesine göre ise, gazlı içecekleri çok tüketen kadınların meme kanserine yakalanma rizikosu artıyor.

Ağızdaki bakterilerle reaksiyonma gösteren gazlı içeceklerde tespit edilen şeker, zararı dokunabilecek bir asidin üremesine sebep veriyor.
Böylelikle, dişlerin çürüyor ve dişlerin yüzeyinde aşınma oluşuyor.
Birmingham Üniversitesi’nden Profesör Damian Walmsley, Diyet içeceklerin dahi, düşük düzeyde şeker içermesine karşın dişler içersinde zararı dokunabilecek olduğunu açıkladı.
Ayrıca içersinde tatlandırıcı tespit edilen içeceklerin, mide doğrulusunda rahatlıkla hazmedilmediği ve bu sebepten ishale sebep olabileceği ifade ediliyor.

Leave a reply