Sign in / Join
astimda ilacsiz tam kontrol mumkun 1 620x360 - İlaçsız alerji tedavisi

İlaçsız alerji tedavisi

Göğüs Hastalıkları Eksperi Dr.
Mustafa Çalık Anlatıyor: “İlaçsız Alerji Tedavisinde %75 Netice Sebep Alınır?” Alerji, bedenin, gerçekte zararı dokunabilecek olmayan kimi maddelerden ve/veya hava şartlarından etkilenmesi veyahut psikolojik faktörler neticesi kimi maddelere aşırı reaksiyon göstermesidir.
Alerjik tepkiler tek tip değildir, çoğu yolla meydana çıktıkları gibi bedenin farklı bölümlerinde, değişik şiddette ve değişik açıklanan gösterebilirler.
Alerjenler solunum yolu ile, ciltten ilişki veyahut besin yolu ile ağızdan da alınabilir.
Alerjiler çocukluk döneminde daha fazla görülmekle beraber ilk başlangıç her yaşta olabilir.
Alerji genellikle genetik yolla şahsa transfer edilir.
Kişinin bir maddeye alerjisi varsa diğerlerine de alerjik tepkin gösterme mümkünlülüğü yüksektir.
Alerji Rehabilitasyonu içersinde ilk yapması lüzumlenen alerjiye kapı aralayan etkenin bulunup, şahıstan uzaklaştırılmasının sağlanmasıdır.
Mora Terapi Alerjiden Kurtulma Tedavisinde, bireyin ilk olarak hangi alerji yapıcı maddelere karşı alerjisi bulunduğu belirleme edilmekte ve uygulanan tedavilerle alerji yapıcı maddelerin bedende meydaan getirdiği yük ortadan kaldırılmaktadır.
Alerjik tepkiler bedenin herhangi bir sistemini tutabilir.
Alerjik hastalıkların başlıcaları: Alerjik nezle, astım, konjonktivit (göz alerjisi) alerjik dermatit, egzama, ürtiker, anjioodem ve anaflaksidir.
Alerjinin ehemmiyetli nedenleri: polenler, küf, mite (ev tozu akarları), ilaç alerjisi, gıda alerjisi, arı alerjisi, evcil hayvan (kedi, kuş, köpek) ve kimyevi alerjenlerdir.
Alerjik hastalık tarzına göre burun akıntısı, burun tıkanıklığı, aksırık nöbetleri, kaşıntı, öksürük, hırıltı, soluk darlığı, deri döküntüleri ve şişmeler görülebilir.
Bu açıklanan bazı durumlarda yineleyen sinüzit, iyileşmeyen üst solunum yolu enfeksiyonu, zatürre başlangıcı şeklinde yorumlanmış olabilir.
Gribal virüs enfeksiyonları alerjileri tetikleyen ehemmiyetli bir faktördür.
Özellikle güzde nem ve rutubetin yükselmesi ile küf ve mantarlar çoğalırlar.
Bunlar, sporları bölge havasına oldukça basit karışan, alerji ve astımı tetikleyen ehemmiyetli faktörlerdir.
Göğüs Hastalıkları Eksperi Dr.
Mustafa Çalık’ın MORA Terapi ile alerji rehabilitasyonu ile ilgili yaptığı çalışmalar sonucundaki değerlendirmeleri şöyledir: “Özellikle çocuk ya da genç, astımlı veyahut alerjik hastalarda (7-35 yaş arası), 5-7 seanslık standart alerji rehabilitasyonu %75- 80’in üstünde pozitif neticeler vermektedir.
Hastanın semptomları ya tamamiyle ortadan kalkmakta veyahut antialerjik, antiastmatik ilaç ihtiyacı bariz oranda azalmaktadır.
Daha ileri yaşlarda ise rehabilitasyon başarısı tatmin edici olmakla beraber, kimi hastalarda tedaviye mukavemet gözlenmektedir.
Özellikle rehabilitasyon esnasında alıncak kimi önlemler hem alerji tedavisinin başarılı olmasını hatta detoksifikasyonu arttıracaktır.
Tedavi esnasında bol bol su içmeye ek olarak; Nebat çaylarının da içilmesi, günlük alınan hayvansal protein miktarının azaltılması (az et ve et ürünleri tüketilmeli, sebze ve meyveye ağırlık verilmeli, baklagillerde kısmen serbest bırakılabilir), şeker ve unlu mamul kullanımının azaltılması (genel olarak karbonhidrat tüketimi) interstisyumun bazik tarafa kaymasına, bundan dolayı terapi sonucunu hem alerji hatta sıhhatli bir gövde altyapısı yönünden bariz olarak pozitif istikamette etkileyecektir.
Sonuç olarak, bilhassa orta yaş ve üzeri hasta grubunda Mora Terapi alerji rehabilitasyonu ele alınırken; bedenin toksik kirlenmesi, bilhassa mesleksel nedenlerle ağır metal kirlenmesi, bağırsak düzeneğinin candida yükü yönünden değerlendirilmesi, terapiyi etkileyecek ilaçların zenginliği, terapi esnasında diyet ve başka Mora Terapi kaidelerine uygunluk, rehabilitasyon başarılı olmasını etkileyen ve göz önünde tutulması lüzumlenen etmenlerdir.”
MORA Terapi Alerjiden Kurtulma Tedavileri esnasında yanlızca bireyin vücudundaki alerjen madde dolayı yük değil, bu arada ağır metal yükü ve elektromanyetik yük gibi başka toksik yükler de temizlenir.
Mora Terapi Alerjiden kurtulma Tedavilerinde uygulanan prosedür, şahıs ile alerjik maddeler arasında oluşmuş olan patolojik ilişkinin değiştirilmesi ve çok kolay ifadeyle alerjen madde frekanslarının beden üstünde bıraktığı izlerin silinmesi ve bireyin vücudundan uzaklaştırılmasıdır.
Böylelikle bireyin bedeninde birikmiş alerjen yük temizlenmiş gerçekleşir.
Mora Terapi Alerjiden Kurtulma seanslarının nihayetinde bireyin yanlızca alerjen maddelerle olan patolojik teması değişmez bu arada bedenin birçok bölgede kendini toparlaması ve henüz sıhhatli olması sağlanır.

Leave a reply