Sign in / Join
7d10c5e25a 1 - Ara öğün ve doğru beslenme

Ara öğün ve doğru beslenme

Büro ortamında ve masa başında çalışılırken az hareket edilmesi vegenellikle kişilerin sağlıksız beslenme tercihleri hasebiyle kimimeseleler oluşabiliyor.
Bunlardan en fazla rastlanan ise kilo alımı… Büro ortamında yaşanabilecek böyle bir meseleye beslenme alışkanlıklarını düzenleyerek çözüm getirmek olası.
Sık sık su içme alışkanlığının kazanılması oldukça önemli.
Bunu sağlayabilmek içersinde gün süresince bir buçuk, iki litre su içilmeli bu nedenden dolayı masalarda her vakit su şişesi bulundurulabilir.
Dört saatten çok aç kalınması halinde metabolizma yavaşlamaya başlayabilir bu halde açlığı bastırabilmek içersinde ara öğünler dönemegirebilir.
Ara öğünlerde abur cubur yeme alışkanlığı terk edilmelidir.
Sabahları ara öğün olarak bir elma, öğleden sonraları ara öğün olarak birkaç kuru kayısı, bir avuç fındık (ceviz veyahut badem), başka birseçenek olarak diyet bisküvi veyahut yoğurt yenilebilir.
Uzun müddet tok kalmayı sağlayacak ve çalışma performansını negatifetkilemeyecek bu tür ara öğün besinlerine yönelinmesinde yarar var.
Çay ve kahvenin yemeklerden bir buçuk saat evvel veyahut ardındantüketilmesi ve bilhassa de koyu içiliyorsa gün içerisinde 2-3 fincanda sınırlandırılması da ilgi edilmesi lüzumlenen alışkanlıklardan birisi… Normal günlük tüketim tüketimini bitirdikten ardından çay ya dakıraathane alabilmek adına yeşil çay, ıhlamur ve rezene tipi nebatçayları seçenek edilebilir.
Sabah uyandıktan ardından bir saat içersinde kahvaltı ederek (bu kahvaltılarda poğaça gibi ihtiyar ve kilo aldıracak gıdaların yer alması önerilmemektedir) bedene enerji yüklemek gerekmektedir.
Günlük beslenme alışkanlıklarında basit sindirilen ve lifli besinlerintüketilmesini seçenek etmek de önemli…
Öğle yemeklerinde ise tercihinizi bir kase çorba, bir porsiyon ızgara et ve bir dilim kepek ekmeği veyahut salatadan yana kullanabilmeniz mümkün.

Leave a reply